Jóga tánc: az új szórakoztató módszer
Manapság annyi különféle jóga trend van, hogy nehéz lehet lépést tartani velük. Létezik azonban egy, amely határozottan kiemelkedik közülük, ez pedig a jóga tánc, ami a zene, a különböző tánc stílusok és a jóga ászanák kombinációjából épül fel.
A jóga tánc a jóga viszonylag új változata, ahol az ászanákat és a különböző tánc stílusokat ötvözik. Ezt a módszert 27 évvel ezelőtt fejlesztette ki Avtar Kaur, kundalini jógatanár. Különlegessége, hogy a gyakorlás alatti zene nem a megszokott relaxációs jóga zene, amelyet a jógaórák során a háttérben játsszanak. Így akár a kedvenc slágereinkre is táncolhatunk mindaddig, amíg az nem bizonyul túl gyorsnak. Az óra végén való meditációt azonban már a megszokott csendben végezzük.
[youtube v=”LpItrWtHd9w”]
Jótékony hatások
A dinamikusan végrehajtott ászanákkal a jóga tánc szórakoztató módja annak, hogy valamilyen változatosságot vigyünk a jógagyakorlásba. Annak ellenére, hogy kissé eltérhet a megszokott jógaóráktól, célja pontosan ugyan az. Elérni egy magasabb tudatállapotot a légzésünk és a mozgásunk összehangolásával.
A felépített mozgássorozat által egyre mélyebbre kerülünk önmagunkban. Az energiákra való ráhangolódás után nyújtani kezdjük a testet, felszabadítva így azokat az érzelmi blokkokat, amelyek az izmainkban raktározódtak el. A gyakorlatok utáni szabad táncban végül teljesen feloldódhatunk. Az óra elmaradhatatlan levezető részeként pedig a mantrázás és a meditáció következik, így a jógagyakorlatok során bennünk zajló folyamatok könnyedén beépülnek a tudatunkba. Tehát a testi és a lelki folyamatokra egyaránt pozitívan hat.
Jóga tánc: Próbáld ki te is!
Mivel ez a fajta jóga is a belső harmónia megteremtését segíti, mindenkinek ajánlott. Azonban nem árt, ha már van edzettségünk, rugalmasságunk és ismeretünk a különböző ászanákról. De ne csüggedj akkor sem ha kezdő vagy, ugyanis a legjobb budapesti jógastúdiók oktatóival könnyedén elsajátíthatod ezt az ősi módszert, így nem kell hozzá sem jógában vagy bármilyen táncban szerzett tapasztalat. Elkezdhetjük bármilyen életkorban, a lényeg hogy adjuk át magunkat a gyakorlás örömének.
Végezetül pedig szeretnénk megosztani veletek egy videót, hogy még jobban kedves kapjatok ehhez az új mozgásformához. Mindenkinek jó gyakorlást kívánunk!