Új kezdetek az új évre

Új kezdetek az új évre

Új kezdetek az új évre: Hamarosan elérkezik az év utolsó napja, így sokan azon kapjuk magunkat, hogy a múlton elmélkedünk, és elképzeljük, mi vár ránk az új évben. Az évnek ezen időszakában sokan állítunk fel újévi fogadalmakat magunkkal szemben, melyekben megígérjük magunknak, hogy változtatunk, egészségesebb szokásokat veszünk fel, vagy megvalósítjuk álmainkat. Sokan nagy lendülettel vágnak bele ezek megvalósításába, de az év előrehaladtával ez a lendület el is fogy. Itt lép be a képbe a jóga, ahol a jóga gyakorlása átformáló szerepet tölthet be, és segíthet olyan értelmes célok felállításában, amelyek valóban összhangban vannak valódi énünkkel.

Új kezdetek az új évre : A szándék ereje

A szándékok nem csupán célok; ezek az általunk művelni kívánt gondolkodásmód deklarációi. Ellentétben az elhatározásokkal, amelyek gyakran kötelezettségnek tűnhetnek, a szándékok arra ösztönöznek bennünket, hogy az útra összpontosítsunk, nem pedig a célra. Arra ösztönöznek bennünket, hogy cselekedeteinket összhangba hozzuk értékeinkkel és törekvéseinkkel, és egy teljesebb, kielégítőbb és boldogabb utat hozzunk létre.

Hogyan lehet segítségünkre a jóga?

A jóga egy holisztikus gyakorlat, amely ápolja az elmét, a testet és a szellemet. Menedéket kínál az önreflexióhoz, segít ráhangolódni belső gondolatainkra és érzéseinkre. Ha beépítjük a jógát a szándékalkotási folyamatunkba, akkor:

Az éberség fejlesztése: A jóga a jelen pillanatának tudatosítására ösztönöz. Ez a tudatosság lehetővé teszi számunkra, hogy felismerjük valódi vágyainkat, ahelyett, hogy a társadalmi elvárások vagy külső nyomások befolyásolnák.

Az önfelfedezés elősegítése: A jóga gyakorlása önfeltárásra hív. Különféle pózok és légzési technikák segítségével felfedhetjük rejtett törekvéseinket, és megérthetjük, mi számít igazán számunkra.

Rituálék: A jógán keresztüli szándékok megfogalmazása a folyamatot szent rituálévá alakítja, így tartalmasabbá és hatásosabbá válik.

Új kezdetek az új évre : Szándékok meghatározása a jógával

AZ alábbiakban egy lépésről. lépésre útmutatót olvashattok, amely segítségével meghatározhatjátok mit szeretnétek elérni a következő évben.

1. Hozzunk létre egy szent teret

Kezdjük azzal, hogy keresünk egy csendes helyet, ahol zavartalanul gyakorolhatunk. Ez lehet otthonunk egyik sarka, egy nyugodt szabadtéri helyszín vagy egy jógastúdió. Vegyük körül magunkat olyan tárgyakkal, amelyek inspirálnak minket, pl. gyertyákkal, kristályokkal vagy számunkra fontos tárgyakkal, amelyek összhangban vannak a szándékainkkal.

2. Földelési gyakorlat

Kezdjük egy megalapozó jógagyakorlattal, a légzésünkre összpontosítva. Végezzünk olyan pózokat, mint a hegy póz (Tadasana) vagy a gyermekpóz (Balasana). Ezek a pózok segítenek összpontosítani az energiát, és felkészítenek a mélyebb önvizsgálatra.

3. Vizsgálat és naplózás

Mielőtt intenzívebb pózokba kezdenénk, szánjunk egy kis időt arra, hogy elgondolkozunk a mögöttünk álló éven. Mit tanultunk a kapott leckékből? Milyen kihívásokkal kellett szembenéznünk? Milyen sikereket értünk el? Írjuk le gondolatainkat egy papírra vagy egy naplóba, hogy később is vissza tudjuk majd őket olvasni. A következő kérdések a segítségünkre lehetnek ebben:

  • Mit szeretnénk elengedni az elmúlt évből?
  • Milyen tulajdonságokat szeretnénk fejleszteni az új évben?
  • Milyennek képzelem el az új énemet a jövőben? (Térjünk ki minden apró részletre, ne sajnáljuk az időt az írásra.)

4. Fogalmazzuk meg a céljainkat

Ha végiggondoltuk és leírtuk a válaszokat a fenti kérdésekre, itt az ideje, hogy megfogalmazzuk a szándékainkat. Válasszon ki egy vagy két kulcsfontosságú szándékot, amely leginkább fontos a számunkra. Fogalmazzuk meg őket pozitívan, összpontosítva arra, hogy mit szeretnénk behívni az életünkbe. Például ahelyett, hogy azt mondanánk: „Szeretném abbahagyni a szorongást”, mondjuk azt, hogy : „Nyugalom és béke van az életemben”.

5. Integráljuk a szándékokat a gyakorlatba

Kitűzött céljainkat építsük be a jógagyakorlatba. Ahogy haladunk a pózokon, képzeljük el, hogy minden cél megnyilvánul az életünkben. Gyakorlás során hangosan vagy csendben használjunk pozitív megerősítéseket, és ismételjük meg őket minden testhelyzetben.

6. Záró szertartás

Fejezzük be a gyakorlást egy pillanatnyi csenddel. A Savasanában (hulla pózban) engedjük, hogy testünket átjárja céljaink energiája. Képzeljük el őket úgy, mint az elménkben és a szívünkben elültetett magokat. Vegyünk néhány mély lélegzetet, és érezzük, hogy a velük való kapcsolatunk egyre erősödik, és folyamatosan növekednek, hogy megnyilvánulhassanak az életünkben.

Tartsuk fenn a változást az egész évben

A szándékok megfogalmazása csak a kezdet. Ha egész évben meg szeretnénk tartani őket, alkalmazzuk az alábbi stratégiákat:

Rendszeres ellenőrzés: Havi vagy negyedéves ellenőrzéssel kövessük nyomon az előrehaladásunkat. Szükség szerint változtathatunk a kitűzött szándékainkon, ügyelve arra, hogy azok továbbra is összhangban legyenek fejlődő énünkkel.

Emlékeztetők létrehozása: Használjunk vizuális jelzéseket – jegyzeteket, vizualizációs táblákat vagy digitális emlékeztetőket a telefonunkban, hogy szándékainkat végig szem előtt tartsuk.

Illesszük be a jógát a napi rutinba: Tegyük a jógát az életünk részévé. Ez nemcsak a fizikai testünket erősíti, hanem megerősít minket mentálisan és érzelmileg is.

Maradjunk rugalmasak: Az élet kiszámíthatatlan. Fogadjuk el a változásokat és a kihívásokat, mint a növekedés lehetőségeit. Akár csak az élet, a vágyaink is változhatnak, és ez teljesen rendben van.

Összefoglalva

Amikor belépünk az új évbe, éljük meg azt az átalakulás és a növekedés lehetőségeként. A jóga tudatos gyakorlásán keresztüli céljaink és vágyaink felállításával erőteljes alapot teremthetünk az előttünk álló évre. Ne feledjük, ez nem a tökéletességről szól, hanem a fejlődésről. Minden jóga alkalmával újra kapcsolatba léphetünk vágyainkkal, táplálva azokat, miközben haladunk előre az úton.

Mindenkinek sikeres, célokkal, tudatossággal teli új kezdeteket kívánunk!

További érdekes cikkekért a tudatos életmód témakörében kövessetek minket a Facebook oldalunkon, így biztosan nem maradtok le a legújabb cikkekről.

Felhasznált képek: pexels.com

 

BELÉPÉS

Lost your password

REGISZTRÁCIÓ

By clicking on “Register Now” button you are accepting the Terms & Conditions